Bir Olmak, Birlik Olmak…

“Bir” olmak ne demek? Belki de toz bulutundan başlamak lazım. Hani o evrenin ilk varoluş anından… Bugün var olan her şey o BİR’den yaratıldı. Bilim, dinler, diğer tüm ezoterik inanışlar bunu kabul ediyor. Tam olarak ne olduğunu, neden olduğunu kimse bilemese de insanoğlunun bir şeye inanma ihtiyacı bu bulguları destekliyor. Yine de bu dünyada aynı havayı soluyan hem maddi hem de enerjisel olarak aynı alanları paylaşan, aynı duyguları hisseden, aynı durumları deneyimleyen varlıklar olmamıza rağmen, nedense birbirimizi birbirimizden farklı sanıyoruz. Oysa aynı atomu, aynı elektronu, aynı protonu paylaşıyoruz. Hepimiz titreşen enerji parçacıklarıyız. Hepimiz frekansız. Hepimiz enerjiyiz. Hepimiz ışığız.

İçinde yaşadığımız 3.boyut sistemi sizleri yanıltmasın. Görüntülerimiz farklı olabilir. Oysa bir ağaç da acı çeker. Sadece sizin gibi bağırmaz. Yaralarından kan akmaz. Sarıldığınızda o da sevgiyi hisseder. Sizi kendince dallarıyla okşar. Tıpkı sokakta gördüğünüz çelimsiz bir kedi yavrusunu kucağınıza aldığınızda o sıcaklıkta anında uyuyup kalması gibi. Her canlı, her duyguyu hisseder, bilir.

Yüzyıllardır içinde yaşadığımız bu zavallı sistemde, bizlere nasıl da birbirimizden farklı olduğumuzu anlatan, durmadan ayrıştırmaya çalışan ne varsa unutun! Ellerinizi kalbinize koyun. Gözlerinizi kapatın. Kalbinize doğru derin bir nefes alın. Olduğunuz yerden, etrafınızda ne varsa her şeyle -her şey, çünkü bizler cansız olduklarını düşünsek bile maddesel olarak algıladığımız her şeyle aynı atomu paylaşıyoruz, yani her şey canlı- bağlantıda olduğunuzu hayal edin. Ve onları kalbinizden dinleyin. Bakalım sizlere neler anlatacaklar.

Heart Math Enstitüsünün şahane bir lafı var. “Beyin düşünebilir, ama kalp bilir!”

Farkında olsak da olmasak da hepimiz, hepimizi, her şeyi hissediyoruz. Hani o aniden gelen iç sıkıntıları, coşkunluk halleri… Ya bir sevdiğimizden ya da iki-üç mahalle aşağıda yaşayan bir komşudan… Belki de yan sokaktaki bir köpekten, Ege’deki bir zeytin ağacından… Kim bilir?

Biz bilelim. Farkında olalım. Bir evren var. Bir dünya var. Sanal dünyalara, geçici hazlara aldanmayalım. Kendimize gelelim! Aynı amaç uğruna – sevgi, barış, huzur, eşitlik vb.- mücadele eden tüm dernekler, vakıflar, partiler… Bir olalım. Gücümüzün farkına varalım. Bir’den kocaman sevgi dolu birlikler olalım! Bir minik mum ışığının yok edebildiği karanlığa karşı milyonlar, hatta milyarlar olsak… Neden olmasın!

Reklam

Bir Olmak, Birlik Olmak…” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s